Jsem multipotenciální a co dál?

Jestli vás baví, tak jako mě, všechno, asi vás napadá logická otázka: „Jak si mám vydělávat a uspořádat život, tak abych byl spokojený?“ A jde to vůbec?

Když jsem se dozvěděla, že existuje multipotencialita, nezačala jsem dělat žádné extrémní změny v mém životě. Už v té době jsem se věnovala více věcem a šla jsem si životem podle sebe. Pravda ale je, že mě tohle zjištění ukotvilo a uklidnilo, že jdu správně.

Tak nějak se mi teď pracuje lehčeji a tolik si nevyčítám, že mě toho baví tolik.

Ne každý je ale spokojený se svou aktuální situací. Možná, že jste se doteď snažili nevyčnívat z davu a věnujete se jen jedinému oboru. Představa, uspořádat si váš život podle sebe a zařadit do něj více toho, co vás baví, vás ale čím dál víc láká. Co s tím? Kde vlastně začít?

Začněme s odpovědí na otázku ze začátku článku, tedy zda je vůbec možné vydělávat si několika věcmi a věnovat se, co nejvíce vašim koníčkům tak, abyste byli šťastní.

Já skutečně věřím, že to jde. Sleduji na sociálních sítích několik lidí, kteří jsou mi vzorem a důkazem, že je to možné a mně samotné se čím dál víc daří najít rovnováhu mezi věcmi, které mě baví.

Nechci vám tu ale malovat obrázek dokonalého světa. Když pracujete na několika projektech, zákonitě jsou dny, kdy jste totálně vyčerpaní, ale já bych přesto neměnila. Převažují totiž dny, kdy jsem šťastná, že se mi daří realizovat se v několika činnostech a každý pokrok a malý úspěch je pro mě obrovskou odměnou a motorem jít dál.

Navíc už ani nedokážu soustředit svou pozornost jen do jedné věci. Párkrát jsem zkusila všechno ukončit a věnovat se jen jediné práci, ale většinou jsem už po pár dnech vymýšlela, co nového bych mohla zkusit. Pro mě tedy už jiná cesta ani není.

Jaké jsou tedy vaše možnosti? Je vůbec šance žít normální život, chodit do práce a být šťastný, když se chcete věnovat tolika věcem? Nebo je nutné dělat sám na sebe? Přemýšlela jsem, jak vám na tyto otázky, co nejlépe odpovědět.

Pravda ale je, že univerzální odpověď neexistuje. Každému vyhovuje něco jiného a shrnout to do pár vět není možné.

Dumala jsem nad tím, jak vás co nejlehčeji nasměrovat a jak vám co nejlépe pomoci s hledáním toho, co bude vyhovovat vám a vznikla e-kniha Když vás baví všechno. Je to vlastně takový průvodce pro ty, kdo jsou na životní křižovatce a přemýšlí, co dál. Shrnula jsem zde všechny možnosti a sepsala jednoduché kroky, jak si postupně stanovit, kudy se chcete ve svém životě vydat.

Jednu radu mám pro vás ale teď hned. Prostě něco zkuste! Nepřemýšlejte týdny a měsíce, co uděláte. Zkoušejte různé věci. Pokud nejste spokojení, aktivně hledejte příležitosti a je jedno, zda nejsou úplně ty pravé. Jen tak můžete přijít na to, co vám vyhovuje a posunete se dál.

Více si s životem hrajte, zařaďte do něj to, co vás baví a sledujte, kam vás to zavede.

Přeji vám hodně štěstí a budu ráda, pokud se se mnou podělíte o vaše životní příběhy nebo otázky kolem multipotenciality dole v komentářích.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.